MAİL BÜLTEN ÜYELİĞİ

E-Mail listemize katılmak için kayıt olunuz.

Mekanik Aksesuarlar

Flygt Pompa Yüzdürme Salı

Hafif fiberglasla güçlendirilmiş polimer malzemeden yapılmış olan Flygt pompa yüzdürme salı pompayı su yüzeyinde tutarak dibe batmasını engeller. Özellikle su derinliğinin çok fazla olduğu yerlerde ( baraj, dere, göl, yapay havuzlar) ayrıca dipte yoğun çamurun olduğu ve bu yüzden pompanın dibe batmasının istenmediği durumlarda Flygt pompalara monte edilebilen Flygt pompa yüzdürme salı pompayı su yüzeyinde tutarak güvenli çalışma imkanı sağlar.

Flygt Sıfırdan Emiş Aparatı

Bütün dalgıç pompalar, pompalama uygulamalarında su seviyesini minimum seviyeye indirecek şekilde imal edilmiştir. Fakat bazı durumlarda ortamdaki suyun zeminin sıfır seviyesine kadar tahliye edilmesi istenir. Bu durumlar için Flygt sıfır emiş aparatı pompanın emiş süzgecine takılarak suyun zeminin sıfır seviyesine kadar tahliyesini sağlar. (Sıfır emiş aparatı takılabilen Flygt pompa modelleri : Ready 4 (2004), Ready 8 (2008), KS 2610 ve BS/KS 2620.

Flygt Çinko Anot Setleri

Deniz suyu ve tuzlu yer altı suyu drenajı uygulamalarında pompa gövdesi ve diğer metal parçaların korozyona karşı korunması için kullanılır. 

Flygt Seri Bağlantı(Tandem)

Bir pompa ile istenilen basma yüksekliğinin sağlanamaması durumunda iki veya daha fazla pompanın özel bir aparat ile biri birine seri bağlanması ile basma yüksekliğinin arttırılması işlemidir. Bu pompalama işleminde debi birinci pompanın debisi kadardır. Yalnızca basma yüksekliği arttırılmış olur. Basma yüksekliğindeki artış ise iki ya da daha fazla pompanın basma yüksekliklerinin toplamı kadardır.

« Geri