MAİL BÜLTEN ÜYELİĞİ

E-Mail listemize katılmak için kayıt olunuz.

Madencilikte Flygt Pompa Çözümü - Maden Çamur Pompası

Demir Madeninden 35 milyon m3 su Flygt pompa ile başarıyla boşaltıldı!
 
Sular altında kalan madenden 35 milyon metreküp suyu boşaltmak için madencilik şirketi LKAB, Flygt drenaj pompaları nı kullanıyor. Susuzlaştırma projesi sonrası, yaklaşık 110 milyon metrik ton demir cevheri çıkarılması planlanıyor.
 
Flygt yüzer pompa istasyonu demir cevheri madenini susuzlaştırdı. 
İlk olarak 1961 yılında açılan ve işletilen İsveç`teki Leveäniemi madeni, 1983 yılında dünya çapında gerçekleşen ekonomik durgunluk nedeniyle faliyeti durdurulmuştu.Çelik yapımı için işlenmiş demir cevheri ürünlerinin dünyanın önde gelen üreticilerinden olan LKAB, 30 yıl boyunca aktif olmayan ve sular altında kalan madeni tekrar aktif duruma getirmek gibi zorlu bir görevi üstlenmek için karar aldı.Şirket tam bir susuzlaştırma çözümü için Flygt drenaj pompalarına güvendi ve anlaşma yapıldı.

Devasa bir hacme sahip su
LKAB`da proje müdürü olan Peder Nensén "Bu büyüklükteki hacme sahip suyu madenden boşaltmanın zorluklarının farkındayız ve  böyle bir proje yanlış şekilde ele alınırsa ciddi sonuçları oluşabilir. Kuzey İsveç`in dondurucu iklimide eklenince, çözümün dondurucu sağukla mücadele etmesi gerekliliğide ortaya çıkıyor. Xylem`in madencilik sektöründe ve susuzlaştırma projelerinde önemli bir deneyime sahip olması, Flygt pompalarının maden susuzlaştırma projelerinde güvenilir bir çözüm olması nedeniyle Flygt’ı tercih ettik." şeklinde açıklama yaptı . 

Hiçbir donma oluşmadan benzersiz pompalama çözümü.
Susuzlaştırma çözümü, en az 2,5 megawatt pompalama çıkışı sağlayan İki adet Flygt 3351 ve dört adet Flygt LS350/450 pompaları ile sağlanmıştır.Bu pompalar sular altında kalan madenin merkezinde bir yüzer pompa istasyonuna ve arazi üzerinde bir istasyona yerleştirilmişlerdir. Ayrıca kış aylarında suyun boru hatları etrafında donmasını önlemek için tasarlanmış 20 adet Flygt karıştırıcı kullanıldı.

30 milyon metreküp su boşaltıldı.
Flygt drenaj pompaları ile madenden yaklaşık 30 milyon metreküp suyun boşaltılması işlemi projenin başlangıcından buyana gerçekleştirdi.Projenin 2015 yılına kadar tamamlanması tahmin edilmektedir. Flygt`ın susuzlaştırma projesi sonrasında LKAB madenden yılda 12 milyon metrik ton demir çıkarmayı amaçlamaktadır.
maden pompaları
Maden çamur pompası , madenlerde çamur nasıl pompalanır, dalgıç pompa maden, türkiyede maden pompa imalatçıları, maden çamuru pompası fiyatı, maden dalgıç pompa satılık, maden ocaklarindan su pompasi, maden pompaları,maden pompalar elektrikli, maden pompaları satış, maden pompaları fiyatları, maden pompaları Kocaeli, Nevşehir, İzmir, Bursa, Ankara, Trabzon, Antalya, maden çamur pompası fiyatları